واکاوی و ارزیابی دلایل اسلام زدایی(در پی هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله وسلم)
669 بازدید
تاریخ ارائه : 9/22/2012 4:48:00 PM
موضوع: تاریخ و سیره

واکاوی و ارزیابی دلایل اسلام زدایی

(در پی هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام  صلی الله علیه وآله وسلم)

نویسنده: مصطفی سلیمانی

درآمد:

بار ديگر استكبار جهاني در سناريو و توطئه طراحي شده جديدي، ساحت پاك و مقدس پيامبر اعظم(ص) را مورد اهانت قرار داد و با اين اقدام موهن و شيطاني خود، قلوب امت اسلامي را جريحه‌ دار كرد.

بي ‌ترديد اين گونه اقدامات مذبوحانه كه در راستاي پروژه اسلام‌ ستيزي و ايجاد شكاف و اختلاف ميان پيروان اديان الهي، هر از چند گاهي توسط استكبار جهاني طراحي و اجرا مي‌شود، تازگی ندارد و آن گواه آشكاري بر ترس و واهمه بيش از پيش دشمنان از موج گسترده اسلام ناب محمدی است.

امروزه صهیونیسم صلیبی جنایتکار و نژادپرست با یاری عواملی همچون سام باسیل ملعون، می­خواهد با تمام قوا اسلام را تضعیف کند و برخی از اعضای جامعه مسیحیت همچون کشیش تری جونز با این جرثومه فساد همکاری می­کنند. این دو گروه می­خواهند با توهین به مقدسات و ساحت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و  ترویج فساد و فحشا، ایمان جوانان ما را به خدا و پیامبر عظیم الشأن که سمبل تمام خوبی­هاست، تضعیف کنند و با تمام قوای نظامی و فرهنگی و تبلیغی به جنگ اسلام و مسلمین آمده­اند.

آیین­ها و فرقه­های دست ساخته غرب که اشاعه دهنده کثیف ­ترین عقاید هستند و تربیت یافتگان ایشان انواع عقده­ ها و مشکلات روانی را دارند و جسورترین کسانی هستند که به تمامی مقدسات توهین می­کنند و با انواع وسایل مادی و تبلیغی و هزینه­های هنگفت عقاید منحرف خویش را به خورد جوانان می­دهند و ای بسا افراد ساده لوح فریب ایشان را می­خورند. اینان مدتی است بنابر جسارت به مقام شامخ رسالت نبی اکرم صلی الله علیه و آله گذاشته و گاه و بی گاه با نوشته ­ها و قلم­های مسموم و با مقالات موهن به میدان می­آیند و به تازگی افرادی پیدا شده­اند که به مقام عظیم نبی اکرم صلی الله علیه و آله با هنر نمایش و فیلم جسارت کرده­اند که قلم یارای نوشتن آن را ندارد. اما در هر صورت ترديد و تشكيك منتسبان به تشيع و مسائل فرهنگي در وحي و مسایل مربوط به پيامبر(ص)، مصيبتي بزرگ و گناهي نابخشودني است.

اسوۀ اخلاقی انسانها:

ابوطالب بارها با اشعار خود از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم دفاع و حمایت ‌کرد. از جمله، این شعر را در ماجرای پیمان قریشیان سرود:
والله لن یصلوا الیک بجمعهم ***حتی اوسد فی التراب دفینا
فاصدع بامرک ما علیک غضاخته *** و ابشر بزاک و مر منک عیونا
ودعوتنی و علمت انک ناصحی *** و لقد دعوت (صدقت) و کنت ثم امینا
ولقد علمت بان دین محمد*** من خیر ادیان البریه دینا
ترجمه: به خدا سوگند، قریش هرگز به تو دست نخواهد یافت، مگر آن روز که من به خاک سپرده شوم. مأموریت خود را آشکار کن که هیچ کوتاهی در تو نیست. به آنچه چشم ها از آن روشنی یافته بشارت ده. تو مرا خواندی و من دانستم که خیرخواه منی و راست گفتی، در دعوتت رعایت امانت را کردی و من دانستم که دین محمد برترین ادیان است.[الغدیر، ج7، ص450]

توهین به پیامبر اسلام، نه تنها اهانت به مسلمانان بلکه توهین به همه انسان‌های آزاده و اخلاق مدار جهان است. پیامبری که با هدف به اوج رساندن مکارم اخلاق برای تمام مردم دنیا مبعوث شد و مظهر تمام پاکی‌ها و فضایل اخلاقی است. توهین به چنین شخصیت بزرگواری کار کسی نیست جز آنان که تاب جهانی شدن راه این پیامبر را ندارند و سعی می‌کنند این نور عظیم را با نفس آلوده خود خاموش کنند: «يُريدونَ لِيُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوكَرِهَ الكافِرون»[صف: 8]

واکاوی و ارزیابی دلایل هتک حرمت به پیامبر(ص):

بیش از هزار و 400 سال است که نور پرفروغ دین عالم ‌تاب اسلام عزیز درخشیدن گرفته و روز به روز تلالو جمیل آن با جلالی بیشتر نورافشانی می‌کند. چشمان همه آزادی‌ خواهان و ستم‌ دیدگان در طول تاریخ بر این نور خیره مانده و صف به صف مشتاقانه در حریم آن گرد آمده‌اند تا سعادت و بقای خویش را از آن طلب نمایند و خود را به آن بسپارند.

آری، اسلام پناه همه انسان‌هایی است که از سیاهی و بی‌داد رسته‌اند و معتصم به حبل المتین جهان‌ شمول آن مکتب رحمانی، پناهگاهی امن یافته‌ اند تا از شر اشرار و دشمنان انسان و انسانیت برهند.  این چنین است که هر از گاهی دژخیمان و اصحاب ابلیس به امیدی واهی بر طبل شقاوت خویش می‌کوبند و به زعم خود پنجه‌ای به امید خدشه وارد کردن به دین ظلم‌ستیز اسلام می‌خراشند؛ غافل از آنکه این نور با قلوب مسلمین عالم عجین شده و وجودشان را از لذائذ روحانی معنوی سیراب ساخته است. صلابت و بزرگی اسلام چنان عظیم است که با خس و خاشاک شیطان صفتان قد خم نخواهد کرد.

مسلمان خود را مدیون دینش می‌داند و سر از پا نشناخته مدافع حریم این امانت گرانبهای رسول معظم آن است. بیش از هزار سال است که ایادی شیطان رجیم به روش‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی،‌ نظامی و... به جنگ مسلمانان و اسلام آمده‌اند و هر بار مفتضحانه ‌تر از قبل به لانه خویش بازگشته‌ اند. اکنون وقت آن است که فرزندان اهریمن عبرت بگیرند و بدانند که اسلام، عزیز و مسلمان غیرتمند است و هیچ‌ گاه نخواهد گذاشت حتی ذره‌ای از شوکت و قداست مکتبش کاسته شود.

در مورد سابقه و علل توهین به پیامبر اسلام(ص) در طول تاریخ باید گفت: «سابّ النبی» اصطلاحی است که در فقه مورد توجه بوده و حکمش مشخص است. در مورد مجازات توهین به پیامبر(ص) بین شیعه و سنی اختلافی نیست یعنی کسی که به پیامبر(ص) توهین کرده و یا دشنام بدهد حکمش اعدام است.

در مورد قرآن هم اینگونه است که: آیات مکی در زمانی بوده که مسلمانان در اقلیت بودند و قرآن جریان استهزاء پیامبر(ص) توسط مشرکین را مطرح می کند، اما موضع گیری فقهی و حقوقی در مورد آنها نمی کند چون مسلمانان در آن زمان در موضعی نبودند که بتوانند در این مورد تصمیم گیری کنند، البته قرآن بر عقاب اخروی تأکید می فرماید. در روایاتی که در مدینه و در دوره های بعد از ائمه(ع) مطرح شده نیز مجازات ساب النبی(ص) اعدام است، زیرا بدترین حالات بی منطقی و تبعیت از شیطان، توهین به مقدسات دین و آورنده آن است چرا که در مقابل تعالیم ارائه شده توسط آن دین، تنها راه، استدلات عقلی و منطقی است و گرنه باید به حکم عقل، در مقابل آن دین سر تعظیم فرو آورد.

و اینکه متأسفانه ما هر روز شاهد آنیم که به اشکال مختلف چه به صورت کتب ضاله و چه به صورت فیلم و امثال آن، اقدام به توهین به مقدسات اسلام و در رأس آنها وجود پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله وسلم می شود، نشانه عجز و ناتوانی مقابله با گسترش اسلام و تعالیم متعالی مطابق با فطرت انسانها آزاده است که این روزها سراسر عالم و به خصوص اروپا و آمریکا را فرا گرفته است و در واقع اسلام هراسی مهمترین عامل توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در جهت مقابله با گسترش اسلام است در حالی که: «و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین»[آل عمران: 54]

وقتی حضرت محمد صلی الله علیه و آله مبعوث شد، با پیروان دو دین ابراهیمی– یهودیت و مسیحیت – مواجه بود و تاریخ گواه است که با ایشان عادلانه و با مهروزی برخورد کرد. او پیامبر صلح و رحمت و عدل است و تمامی انسان­ها را با هر قومیت و نژاد و دینی دارای کرامت می­داند. او اسوه اخلاقی انسان­هاست و دینش مروّج نیکی و خوبی...

کسانی که از آغاز با او مبارزه کردند، پیروان هوای نفس و متعصبانی متحجر بودند که چون در برابر منطق استوار آن حضرت توانی نداشتند، به فحش و ناسزا و تمسخر پرداخته و به سفسطه و مغالطه روی آوردند و تبلیغ بی­بند و باری و فساد و فحشاء و... ­کردند.

به نظر می رسد چند عامل می تواند منشأ این هجمه ها و توهینها به مقدسات اسلامی به ویژه به قرآن کریم و ساحت مقدس حضرت پیامبر(ص) باشد. یک دلیل این است که اسلام دین رحمت و رأفت است و این را قدرتهای جهانی به ویژه صهیونیستها بر نمی‌تابند. وقتی این فرهنگ در عالم گسترش پیدا می کند گرایش عالم را به اسلام می بینند.

دومین نکته این است که در افکار جامعه بشری معلوم شده که چه کسانی اوضاع دنیا را بر هم می ریزند. اینها به خاطر اینکه فرافکنی بکنند با این توهینها چهره اسلام را تخریب می کنند.

نکات پایانی:

1- وظیفه مسلمانان در فضای بی احترامی به وجود آمده این است که به دشمنان ثابت کنند که فرقی بین ائمه وجود ندارد و توهین به هرکدام از آنها برای ما یک معنا دارد. این بی احترامی نیازمند خروش جامعه شیعه نسبت به تصور غلط افرادی همچون سازندگان این فیلم است.

2- هرچه شناخت ها نسبت به پیامبر اکرم(ص) و ائمه بیشتر شود، دشمن اجازه چنین هتک حرمت هایی را به خود نخواهد داد. البته برخی اشتباهات جامعه اسلامی و مسلمانان نیز در این راستا بی تاثیر نبوده و به نحوی فضا را برای سوء استفاده فراهم تر کرده است.

3- دشمنان از طريق ترويج فساد و فحشا، ترويج عرفان‌هاي كاذب مبتني بر شهوات و امور جنسي، بهره گيري از جبهه‌هاي رسانه‌اي، شايعه سازي و برجسته سازي برخي عناصر از طريق تغيير هنجارها، ايجا فضاي رعب و وحشت، برجسته كردن توانايي غربي‌ها تهديدات بي اساس، تخريب و سست كردن مفاهيمي مانند آخرت گرايي، شهادت طلبي و تعصبات مذهبي در برابر ليبراليسم و پراگماتيسم براي آشفتگي و نفوذ در كشورهاي اسلامي تلاش مي كنند و اين از اهداف جنگ نرم مي باشد.

4- مستکبران دنیا غافلند که با اهانت به شخصیت های دینی و مذهبی ، باعث محبوبیت بیشتر آنان میان مسلمانان سرتاسردنیا خواهند شد.

5- منتظر روزی هستیم که وعده الهی محقق شود و ریشه کفر، شرک، نفاق، ظلم، دروغها و تهمتها به دستان پر خیر و برکت فرزند فاطمه زهرا(س) حضرت مهدی موعود(عج )برچیده شود.